bloki

Zakup nieruchomości – od czego zacząć?

Zakup nieruchomości to duży wydatek, dlatego taka decyzja musi być bardzo dobrze przemyślana. Przed rozpoczęciem poszukiwań wymarzonych czterech kątów, warto zastanowić się jednak nad takimi kwestiami jak lokalizacja, metraż, należy określić również swój budżet.

Mieszkanie od dewelopera

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nowe inwestycje we Wrocławiu z pewnością będą lepiej usytuowane, niż mieszkania z rynku wtórnego. Drugą zaletą nowych mieszkań jest to, że zazwyczaj są bardziej funkcjonalnie zaprojektowane, mają bardziej przestronniejsze przestrzenie i praktyczny rozkład pomieszczeń, co jest dość istotne. Oczywiście w tym wypadku trzeba mieć na uwadze także pewne wady takiego rozwiązania.

Na mieszkanie od dewelopera trzeba będzie dość długo poczekać. Nie warto decydować się na współpracę z firmą, która nie ma doświadczenia w realizacji takich przedsięwzięć. Najlepiej nawiązać współpracę z deweloperem z wieloletnim doświadczeniem, który na ugruntowaną pozycję na rynku nieruchomości. Kolejna sprawa to wysokie koszty związane z wykończeniem mieszkania, ponieważ jest ono oddawane w stanie surowym, co oznacza, że trzeba wykonać wszystko od podstaw.

Mieszkanie z rynku wtórnego to mniejsze koszty

W przypadku ograniczonego budżetu, warto zdecydować się na nieruchomość z drugiej ręki. W tym wypadku koszty z pewnością będą nieco niższe, a z remontem można poczekać do czasu, jak zarobi się trochę więcej pieniędzy. Decydując się na zakup nieruchomości od poprzedniego właściciela, należy sprawdzić dokładnie stan ksiąg wieczystych. Trzeba zwrócić uwagę między innymi na takie kwestie jak obciążenie finansowe, meldunek oraz służebność osobista, która daje możliwość poszczególnych osobom użytkowanie danej nieruchomości, co może stanowić poważny problem dla nowych właścicieli.

Inwestycje mieszkaniowe to duży wydatek i zazwyczaj duże obciążenie finansowe, dlatego trzeba zdecydować się na mieszkania o dobrym standardzie, decyzja nie może być pochopna.