centrum wrocławia widok

Zalety zakupu nowego mieszkania w centrum miasta

Kiedy młodzi ludzie decydują się na zakup mieszkania, bardzo często mają dylemat, który polega na konieczności wyboru pomiędzy tańszym kredytem na mieszkanie z rynku wtórnego, a droższym na mieszkanie w nowym budownictwie. Jeżeli tylko zdolność kredytowa pozwala na zakup mieszkania nowego, z wielu powodów warto zdecydować się właśnie na taką opcję.

Nowe mieszkania przy Starym Mieście we Wrocławiu

Nowe mieszkanie to zawsze mniej problemów. W przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego, najczęściej konieczny jest generalny remont, który wymaga takich zasobów jak czas oraz pieniądze, oraz rzecz jasna grupa fachowców, która w określonym terminie podejmie się realizacji pracy. Już niejedna osoba przekonała się, jak trudne bywa  zgranie w czasie tych trzech czynników. Kupując nowe mieszkanie od dewelopera, szczególnie w opcji pod klucz, żadnym remontem nie trzeba się już martwić i na spokojnie można się wprowadzać.

Wartość nieruchomości w śródmieściu

Rzadko jest tak, żeby mieszkania w starym budownictwie (szczególnie jeżeli chodzi o mieszkania w blokach), po kilkudziesięciu latach miały jakąś spektakularnie większą wartość niż wtedy, kiedy się je kupowało. Dotyczy to oczywiście bloków z PRL-u, bo trochę inaczej rzecz się ma w przypadku mieszkań w nowym budownictwie. Jeżeli kupi się nowe mieszkanie, a szczególnie w atrakcyjnej lokalizacji, takie jak na przykład mieszkania w śródmieściu Wrocławia, z biegiem czasu można spodziewać się sporych zysków w przypadku chęci sprzedania takiego mieszkania. To zatem dobry pomysł na zainwestowanie kapitału. Dlatego właśnie na mieszkania w śródmieściu, w tym przy Starym Mieście często decydują się również ci, którzy kupują je typowo na kredyt. Stare Miasto będzie zawsze jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji, a mieszkanie w takim miejscu zawsze uda się sprzedać, albo po prostu wynająć.