Kraków - mieszkania na Dębnikach

Atrakcyjne mieszkania w Krakowie, czyli na co zwrócić uwagę, kupując wymarzone M

Posiadanie własnego mieszkania jest marzeniem wielu z nas. Wybierając nowe mieszkanie w Krakowie, warto brać pod uwagę kilka czynników, które mają wpływ nie tylko na cenę oferowaną przez dewelopera, ale także na komfort i jakość życia mieszkańców.

Położenie

Mieszkania położone w dzielnicach w centrum miasta, są znacznie droższe od tych, umiejscowionych w bocznych dzielnicach. Przykładowo, mieszkania w Starym Mieście mogą być nawet trzykrotnie droższe niż mieszkania w Dębnikach w Krakowie! Na taką lokalizację nie każdy może sobie pozwolić, ale przykładowo, mieszkanie na Ruczaju w Krakowie może być znacznie tańsze, a równie wygodne co w centrum i to z bardzo dobrym dojazdem do serca miasta. Na pewno warto brać ten aspekt pod uwagę, ponieważ będzie miał ogromne znaczenie dla naszego portfela.

Węzły komunikacyjne

Kupując mieszkanie, zwracajmy uwagę na lokalizację pobliskich dróg, torów tramwajowych oraz pętli autobusowych. Może nam to znacznie ułatwić życie, szczególnie jeśli na co dzień mamy przemieszczać się po mieście, a niekoniecznie chcemy do tego przeznaczyć własny samochód. Warto wybierać mniej zakorkowane dzielnice Krakowa, gdzie nie stracimy cennego czasu na stanie w ogromnych korkach.

Okolica

Samo mieszkanie to nie wszystko – w końcu nikt nie chce żyć w szarym i smutnym blokowisku. Kupując mieszkanie, zwróćmy uwagę na zagospodarowanie okolicy oraz tego, czy niedaleko znajdzie się park, łąka lub skwer, na których można odetchnąć i odpocząć od zgiełku. Ważna jest również lokalizacja sklepów, punktów usługowych, przedszkoli czy żłobków, które mogą się przydać każdej rodzinie.