Ceramika łazienkowa w minimalistycznym wnętrzu

Wybór ceramiki łazienkowej nie jest taką prostą sprawą, jak początkowo może się wydawać. Trzeba dołożyć starań, aby takie elementy wyposażenia jak umywalka, miska WC, bidet, wanna były nie tylko estetyczne, ale co ważniejsze praktyczne i trwałe. Jaką ceramikę do łazienki wybrać?

Ceramika catalano

Jeżeli chodzi o wnętrza minimalistyczne, to najlepiej zdecydować się na ceramikę w biały kolorze, która prezentuje się niezwykle elegancko. Oczywiście nie należy sugerować się wyłącznie ceną, warto wybierać spośród produktów od renomowanych producentów. Dobrym wyborem jest ceramika catalano włoskiej firmy, która cieszy się uznaniem na całym świecie, jednocześnie jest przystępna cenowo. W ich ofercie można znaleźć bardzo dobre jakościowo umywalki, miski WC, deski sedesowe itp. Decydując się na ceramikę od renomowanej firmy, można mieć pewność, że długo posłuży. Poza tym tacy producenci zazwyczaj udzielają dość długiej gwarancji.

Minimalizm w łazience

W przypadku, gdy łazienka jest niewielkich rozmiarów, najlepiej zachować umiar w ilości wyposażenia oraz dodatków. Trzeba zadbać również o odpowiedni kolor. W małych łazienkach sprawdzi się biel, ponieważ będzie optycznie powiększać pomieszczenie. Warto stawiać również na błyszczące materiały na przykład połyskujące płytki łazienkowe, armaturę, ceramikę, one będą odbijać światło, dzięki temu pomieszczenie będzie wydawać się większe, niż jest w rzeczywistości.

Jakie dodatki?

Dodatki są bardzo ważne, ponieważ to dzięki nim wnętrze nabiera charakteru i odpowiedniego klimatu. Oczywiście nie warto przesadzać z ich ilością, dobrze sprawdzą się na przykład rośliny, niektóre nie wymagają zbyt dużej ilości światła, wystarczy wystawić je na słońce raz na tydzień. Dobrze wyglądają również designerskie dozowniki na mydło, mydelniczki oraz szczotki do czyszczenia WC. Łazienka musi być praktyczna, ale też ładna.