witryny lokali do wynajęcia

Czy lokal użytkowy to dobra inwestycja?

Rynek nieruchomości wciąż rozwija się bardzo dobrze. Deweloperzy z roku na rok budują i oddają coraz więcej lokali. Dotyczy to nie tylko lokali mieszkalnych, ale także lokali użytkowych. Powodem jest m.in. to, że wciąż jest wielu inwestorów, którzy w lokalach użytkowych widzą możliwości zarobku.

Rynek lokali użytkowych

Jak wspomniano dla wielu inwestorów lokale użytkowe to możliwość zarobku. Badania pokazują, że średni roczny zysk na lokalu użytkowym to nawet 6 procent. Oczywiście na rynku nieruchomości są różne lokale. Są i te mniejsze o powierzchni ok. 20 mkw. w cenie ok. 100 tysięcy zł, ale i te duże liczące nawet 2000 mkw. w cenie ok. nawet 20 milionów zł. Na inwestycje w lokale użytkowe nie uderzyła także ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Dotyczy to przede wszystkim lokali małych, małych sklepów, gdzie właściciel sam może stanąć za ladą.

Gdzie inwestować?

Najlepszymi miejscami do inwestycji w tym zakresie są oczywiście duże miasta. Zwłaszcza lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu cieszą są bardzo dużym wzięciem. Wszystko dlatego, że miasto Wrocław to miasto, które od lat wciąż bardzo prężnie się rozwija. Dotyczy to także handlu zarówno tego małego, jak i dużego.

Pomysły na inwestycje

Jeśli chodzi o inwestycje w lokale użytkowe to najczęściej dzieje się to na jeden z trzech sposobów. Po pierwsze, inwestor może wybudować od podstaw lokal użytkowy i go wynajmować. Po drugie, może taki lokal zakupić i go wynajmować. I po trzecie, inwestor może sam lokal użytkowy wynajmować, ale następnie może go wynająć za wyższą cenę.

Na koniec warto podkreślić, że lokali do wynajęcia nie brakuje. Wystarczy podkreślić, że np. lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu stanowią ogromną część wszystkich ogłoszeń dotyczących nieruchomości w tym mieście.