podłoga w naszej łazience

Co na podłogę w łazience?

Łazienka to bez wątpienia jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego jej aranżacja powinna być dobrze przemyślana. To miejsce nie może być tylko stylowe, ale co ważniejsze praktyczne. Co położyć na podłogę w łazience?

Czy kafelki podłogowe to najlepsze rozwiązanie?

Płytki ceramiczne cieszą się ogromną popularnością i trudno się temu dziwić, gdyż są niedrogie, odporne na uszkodzenia mechaniczne i różnego rodzaju zabrudzenia. Na rynku jest ogromny wybór tego typu materiałów. Obecnie można wybierać spośród płytek imitujących drewno, beton, kamień itp. Bez większych problemów można dopasować materiał do aranżacji wnętrza.

Decydując się na kafelki podłogowe, warto wybierać Eksperci Łazienek gładkie, które nie będą przedzielone fugami innego koloru. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na jakość wybranego materiału. W marketach budowlanych można znaleźć wprawdzie tanie kafelki, jednak niekoniecznie będą trwałe. Najlepiej kupować takie od renomowanych producentów, to jest ważne.

A może terakota?

Terakota cieszy się równie dużą popularnością ze względu na to, że jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, duże obciążenia, co więcej jest trwalsza, niż gres. Taki materiał sprawdzi się doskonale na podłogę, ale również na ściany. Powierzchnia takich płytek jest szkliwiona, także są bardzo gładkie. Do wyboru jest terakota o wykończeniu matowym, jak i błyszczącym. Materiał charakteryzuje się małą nasiąkliwością, dlatego idealnie sprawdzi się w łazience, ale również na zewnątrz.

Na co zwrócić uwagę kupując podłogę do łazienki?

Wybierając płytki do łazienki, w pierwszej kolejności sprawdźmy takie parametry jak ścieralność oraz odporność na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Inne płytki będą odpowiednie do kuchni, łazienki, inne do przedpokoju czy na taras. Zawsze można poradzić się sprzedawcy, który z pewnością pomoże dokonać nam wyboru.