Płytki do salonu

Płytki coraz częściej wkraczają do salonu. Kiedyś znaliśmy je głownie z łazienek i przedpokojów lub kuchni, dziś moda kreuje również płytki w salonie – w ofercie Banyo. W zależności od wystroju wnętrza, dziś możemy przebierać w dziesiątkach różnych wzorów, kolorów i materiach kafelek. Do wyboru mamy też różne ich wielkości (bardzo małe i bardzo duże),a nawet różne metody ich kładzenia w zależności od ozdabianej powierzchni (np. płytki bezfugowe),

Jakie płytki do salonu?

Posadzkę wyłożoną płytkami raczej bez problemu dopasujemy zarówno do pokoju w stylu nowoczesnym, prowansalskim czy rustykalnym lub nowoczesnym. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki mają one wzór. Nowoczesne płytki do salonu, dziś mogą już odwzorowywać różne rodzaje drewna, a ich struktura jest tak podobna, że dokładnie widać rysunek i słoje. Co więcej, płytki z powodzeniem zastąpią np. kamień naturalny – trawertyn, granit czy marmur. Na rynku znajdziemy również takie, które do złudzenia przypominają tak modny ostatnio beton.

Trwałość to podstawa

Płytki cieszą się dużą popularnością, ponieważ w odróżnieniu od paneli czy parkietu są bardzo trwałe. Nie straszne im też zadrapania, a i sama pielęgnacja płytek jest prostsza. Zwykle nie potrzebują szczególnych środków myjących, nie musimy ich też nabłyszczać czy polerować. A to z kolei sprawia, że nawet sprzątanie danej powierzchni jest szybsze, kiedy jest ona wyłożona płytkami. Co więcej, fani dużych płytek też nie będą zawiedzeni. Dziś producenci materiałów wykończeniowych oferują nam płytki podłogowe w rozmaitych rozmiarach: od tych bardzo małych do wręcz ogromnych. Nikogo więc nie dziwią już ogromne płytki w rozmiarze np. metra na metr lub nawet większe. Coraz więcej też firm specjalizuje się w kładzeniu tak dużych bloków na podłogach, ale nie tylko. Takie płyty są także popularne w wykończeniu ścian.