Lokum Villa Nova Wrocław

Odbiór mieszkania od dewelopera

Najbardziej wyczekiwanym momentem po zakupie mieszkania od dewelopera jest jego odbiór. Jednak pamiętać należy, aby w tym momencie nikogo nie poniosły emocje. Odbiór mieszkania łączy się z odbiorem technicznym. To moment kiedy dokładnie należy sprawdzić czy mieszkanie spełnia wszystkie warunki zapisane w umowie.

Najlepiej ze specjalistą

Jasne jest, że miło która osoba kupująca mieszkanie jest specjalistą w zakresie budownictwa. A wiedza ta przydać może się właśnie podczas odbioru mieszkania. Dlatego jeśli jest taka możliwość warto jest wybrać się na techniczny odbiór mieszkania wraz ze specjalistą. Taka osoba dużo dokładniej sprawdzi stan mieszkania oraz to czy jego wykonanie dokładnie zgadza się z tym co zapisano w umowie sprzedaży.

Co sprawdzić?

Oczywiście w pierwszej kolejności należy sprawdzić czy wszystko zgadza się z zapisami umowy. Najważniejszym elementem w tym zakresie jest plan mieszkania. Odbierając mieszkanie należy sprawdzić czy układ pomieszczeń oraz ich metraż dokładnie zgadza się z planem. Istotne jest także to, aby sprawdzić czy rozmiar otworów okiennych także zgadza się z planem mieszkania. Na koniec zmierzyć należy także wysokość wszystkich pomieszczeń i nie tylko porównać z wymiarami zawartymi w planie, ale sprawdzić należy także to czy wysokość we wszystkich pomieszczeniach jest taka sama.

Nowe inwestycje

W Polsce powstaje wiele nowych inwestycji budowlanych. Przykładem może być osiedle Lokum Villa Nova Wrocław lub inne osiedle willowe we Wrocławiu. W przypadku takich inwestycji wiele mieszkań oddawanych jest do użytku w tym samym czasie. Odbierając mieszkanie warto jest się porozumieć z sąsiadami, aby przekonać się, że wszystko jest w porządku także w innych mieszkaniach i budynkach.