drenopodobna podłoga w łazience

Płytki imitujące drewno do łazienki

Jeśli podoba nam się drewniane wykończenie podłogi w łazience, to najlepszym wyjściem będzie, zdecydowanie się na płytki drewnopodobne. Są one zdecydowanie mniej chłonne niż klasyczne drewno przez co, o wiele lepiej sprawdzą się w łazience. Kolejną zaletą jest łatwość utrzymania ich w czystości, co w łazience jest szczególnie ważne. Nawet jeśli nie mamy czasu, aby pielęgnować drewnianą podłogę to nie musimy z niej rezygnować. Płytki je imitujące dadzą nam namiastkę tego, czego oczekujemy, bo wizualnie bardzo ją przypominają. 

Jakie płytki wybrać do łazienki?

Do wyboru płytek drewnopodobnych na rynku mamy bardzo wiele motywów. Wzory imitują typowo drewnianą podłogę, a możemy nawet znaleźć wzory przypominające ukochany przed laty parkiet. Jest to doskonała propozycja dla osób, które pragną stworzyć łazienkę retro. Piękna podłoga parkietowa z płytek imitujących drewno, a także wanna wolno stojąca na środku da bardzo ciekawy i niecodzienny efekt wizualny. Jeśli szukamy czegoś typowo nowoczesnego to możemy wybrać szare płytki o bardzo nieregularnych kształtach, które pozwolą nam stworzyć w łazience wrażenie czystości i nowoczesności. Dostępnych jest tak wiele wzorów, że każdy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie. 

Płytki drewnopodobne i konserwacja

Płytki tego typu mimo, że do złudzenia przypominają drewno są o wiele łatwiejsze w czyszczeniu i konserwacji. Wystarczy nam bowiem ich odkurzenie i umycie mopem płynem do podłóg. Nie potrzebujemy specjalnych środków, które je zabezpieczą tak jak się to dzieje z podłogą typowo drewnianą. Nie musimy się także obawiać o chłonność, tak jak w przypadku klasycznej drewnianej podłogi, bo na tych imitujących drewno woda pozostaje na powierzchni i możemy ją bardzo łatwo wytrzeć, co jest kluczowe jeśli chodzi o podłogę łazienkową. Jest to więc bardzo dobra propozycja, jeśli chodzi o stylizację do łazienki.