Nieprzeciętna dekoracja ścienna

Malowanie czy tapetowanie ścian to nie jedne z dostępnych możliwości. Do wykończania ścian służą także płytki, które nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia. Można je spotkać nie tylko w łazience czy też w kuchni, ale nawet w salonie czy na korytarzu. Decydując się na płytki ceramiczne na ścianę, należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii.

Ściana z płytek ceramicznych

Na wybór płytek vives z całą pewnością nie można narzekać. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Ich wybór jest praktycznie uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Przy wyborze płytek należy kierować się ich wielkością, kolorystyką i oczywiście designem. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do jednego typu płytek, ale połączyć ze sobą do kilku wzorów i kolorów. Płytki mogą jak najbardziej stanowić niebanalną dekorację ścienną. Sprawdzą się one zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach. Płytki mogą być duże, średniej wielkości lub w postaci mini kafelków. Mozaika prezentuje się bardzo efektownie i daje jeszcze większe możliwości aranżacyjne niż tradycyjne płytki.

Płytki vives na ścianę – o czym jeszcze pamiętać?

Na ścianie mogą jak najbardziej znaleźć się płytki o nieprzeciętnych rozmiarach, które cieszą się obecnie ogromną popularnością. Najlepsze efekty można uzyskać, układając je bezfugowo. Wówczas sprawiają one wrażenie jednolitej płaszczyzny. Takie wielogabarytowe płytki najczęściej występują w stonowanej kolorystyce. Przypominają one naturalne drewno, kamień czy też beton. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż wykładanie ściany prawdziwym marmurem, litym drewnem czy płytami betonowymi. Na takie duże kafle warto zdecydować się przede wszystkim w przypadku przestronnych pomieszczeń.