Kilka prostych sposobów na styl industrialny i loftowy do Twojego domu

Styl industrialny czy też loftowy to jeden z najmodniejszych sposobów na wykończenie wnętrz. Wbrew pozorom takie mieszkania mogą być cudownie przytulne, chociaż wszystko to, co industrialne, kojarzy się z ogromnymi przestrzeniami i minimalizmem. Jak wyczarować mieszkanie utrzymane właśnie w takich trendach? Poniżej kilka odpowiedzi.

Ściany w stylu industrialnym, czyli beton Primacol

W loftowych lub industrialnych budynkach przeznaczonych współcześnie na mieszkania, na ścianach po prostu oryginalnie znajduje się beton lub cegła. To właśnie te dwa elementy tak bardzo kojarzą się z tym stylem. Aby mieszkanie w bloku czy dom nabrały industrialnego charakteru, trzeba te elementy do nich wprowadzić. W przypadku betonu jest to dosyć proste. Beton Primacol to farba imitująca beton, którą można pokryć wybrane ściany, na przykład w salonie czy w łazience. Efekt po pomalowaniu jest naprawdę doskonały. Uzyskuje się prawdziwą imitację betonu, a zatem wnętrze od razu nabiera industrialnego sznytu.

Łazienka w stylu industrialnym

Łazienka w stylu industrialnym to łazienka również wykończona przy pomocy betonu. Z powodzeniem można w niej zastosować na przykład płytki imitujące beton, które zostaną położone na podłodze i na ścianach. Efekt będzie doskonały, jeżeli wnętrze wyposaży się w proste, ciężkie i odrobinę geometryczne w kształcie elementy armatury łazienkowej. Muszle klozetowe czy umywalki utrzymane w tym stylu, w połączeniu z delikatnymi akcentami drewna oraz betonem, stworzą doskonałą całość.

Podłoga w stylu industrialnym

Warto pamiętać również o podłodze jako ważnym elemencie wnętrza. Aby mieszkanie miało trochę więcej industrialnego sznytu, dobrze byłoby położyć płytki imitujące beton lub prawdziwy beton również na podłodze. Jeżeli dla kogoś jest to jednak rozwiązanie nie do przyjęcia, może wybrać podłogę drewnianą lub z paneli. W ten sposób odrobinę ociepli się wizualnie industrialne mieszkanie.

Beton od Primacol można nabyć w sklepie BudujmyEU.