popularne polskie miasto

Sprawdzone mieszkania od dewelopera

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania musimy odpowiedzieć sobie na wiele istotnych pytań. Jednym z nich jest rzecz jasna to dotyczące rynku, na którym będziemy poszukiwać nieruchomości, a więc kwestia tego czy skupimy się na rynku wtórnym czy też mieszkaniach od dewelopera. Powszechnie podkreśla się zalety tego drugiego rozwiązania, ale decydując się na nie warto zastanowić się co wziąć pod uwagę przez zakupem.

Nowe znaczy lepsze, ale i dobrze sprawdzone

Mieszkania od dewelopera mają wiele istotnych zalet, do których w pierwszej kolejności należy rzecz jasna ich nowość i brak poprzednich właścicieli, ale także możliwość wykończenia mieszkania „pod klucz”, a także skorzystania z szeregu ulg i dopłat rządowych. Jednak mając na uwadze skalę inwestycji i wysokość transakcji jaką dokonujemy, warto zastanowić co należy koniecznie wziąć pod uwagę przed podpisaniem rzeczywistej umowy i zakupem mieszkania. W tym kontekście na swojej liście kwestii do sprawdzenia z pewnością należy umieścić: dokładną informację na temat tego, co jest wliczone w cenę mieszkania, jaki standard wykończenia jest zakładany i co w praktyce obejmuje, a także czy w przyszłości mogą pojawić się tzw. zmiany lokatorskie.

Najbliższe otoczenie naszego mieszkania

Warto też pamiętać, że nasz lokal nie jest położony w pustce, a więc na przykład kupując nowe mieszkania we Wrocławiu czy Krakowie należy zwrócić uwagę na ile skorzystamy z rzeczywistych zalet dużego i pięknego miasta. Dlatego też warto dowiedzieć się jak najwięcej o najbliższym sąsiedztwie naszej inwestycji, a także sposobie zarządzania naszym osiedlem i chociażby obecnością terenów zielonych.