mieszkania w Krakowie

Czy warto kupić mieszkania na Zabłociu w Krakowie?

Kraków jest miastem, które wyróżnia się nie tylko i wyłącznie wyjątkową historią, ale również piękną architekturą i ogromnym potencjałem, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę inwestorów. Czy warto jednak zdecydować się na nowe mieszkania na Zabłociu w Krakowie? Jakie czynniki należy uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Lokalizacja

Decydując się na nowe mieszkanie w Zabłociu w Krakowie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę otoczenie. Osoby, które interesuje mieszkanie na parterze z ogródkiem w spokojnej okolicy powinny przede wszystkim zwrócić uwagę czy nieruchomość nie będzie znajdowała się przy ruchliwej ulicy. Bardzo duże znaczenie przy wyborze lokalizacji ma infrastruktura. Warto również uwzględnić komunikację miejską w pobliżu planowanego miejsca zamieszkania. 

Wielkość mieszkania

Należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny. Oczywiście coraz częściej na zakup mieszkania decydują się single, wybór jest wtedy zdecydowanie prostszy, ponieważ nie trzeba uwzględniać zdanie innych osób. Rekomendowane jest kupienie mieszkania, w którym nie będzie problemów z ewentualnymi zmianami aranżacyjnymi, nawet jeżeli chodzi o zmianę funkcji poszczególnych pomieszczeń.

Sposób finansowania

Warto wcześniej sprawdzić swoją zdolność kredytową i możliwości finansowe. Koniecznie trzeba znać przedział cenowy mieszkania, które się poszukuje. W ten sposób zdecydowanie prostsze będzie dokonanie ostatecznego wyboru. Oczywiście warto uwzględnić środki finansowe jakie można będzie pożyczyć od rodziców lub rodziny. Część osób ma możliwość polegającą na tym, że rodzice jako wspólnota majątkowa biorą kredyt hipoteczny.