Dlaczego warto wybrać Loctite 222?

Loctite 222 jest to jednoskładnikowy środek anaerobowy, który służy do zabezpieczania gwintów. Warto koniecznie zaznaczyć, że jest to tiksotropowy materiał, który osiąga bardzo niską wytrzymałość dla prostego demontażu. Należy wiedzieć, że utwardzenie produktu nastąpi, dopiero gdy zostanie odcięty kontakt z powietrzem.

Co warto wiedzieć odnośnie montażu?

Osobom, których celem jest uzyskanie zdecydowanie lepszych efektów klejenia rekomendowane jest bardzo dokładne oczyszczenie zmywaczem Loctite 7063 wszystkich powierzchni, następnie trzeba pozwolić wyschnąć produktowi.

Z kolei w przypadku, gdy dany materiał będzie pasywny (przykładem może być aluminium czy stal nierdzewna) albo szybkość utwardzania będzie mała warto wykorzystać aktywator Loctite 7471 T wykonując natryśnięcie na powierzchnie gwintów. Należy później poczekać na odparowanie.

Warto również pamiętać, aby zapobiec ewentualnemu zatykaniu się dyszy dozującej w trakcie aplikacji. Zalecane jest unikanie dyszy z powierzchniami metalowymi.

Rekomendowane jest również aplikowanie Loctite 222 w taki sposób, by bardzo dokładnie pokryte zostały zwoje gwintu. W przypadku większych gwintów czy szczelinach koniecznie należy wykorzystać stosunkowo więcej produktu.

Na czym dokładnie polega demontaż?

Wystarczy rozkręcić złącze wykorzystując do tego celu narzędzia ręczne. Koniecznie należy podkreślić, że w przypadku uzyskania mocniejszego złącza rekomenduje się podgrzać śrubę albo nakrętkę do temperatury około 250 °C, a następnie dokonać rozkręcenia na gorąco.