Zmiana dostawcy prądu, czy inwestycja w OZN?

Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, jak zmienić dostawcę prądu (więcej). Obecnie na rynku jest dużo sprzedawców, którzy oferują konkurencyjne ceny. Oprócz tego istnieje wiele rozwiązań oszczędzania na wydatkach za energię elektryczną. Wyższe rachunki za prąd mogą skłaniać nas do działania. Popularne stają się odnawialne źródła, w które warto zainwestować, szczególnie gdy mieszkamy w domu.

Czym są odnawialne źródła energii?

Odnawialne źródła energii to nic innego, jak energia promieniowania słonecznego, wody, wiatru oraz złóż geotermalnych, która przetwarzana jest na energię elektryczną lub cieplną. Ich zasoby są odnawialne w krótkim czasie i nie występuje ich trwały deficyt. Dlatego też, warto zdecydować się na zamontowanie np. kolektorów słonecznych, które zmniejszą nasze wydatki na energię elektryczną.

Czym są kolektory słoneczne?

Kolektory słoneczne umieszcza się na dachach budynków. Czerpią one energię cieplną z promieni słonecznych. Odzyskują energię poprzez nagrzanie czynnika grzewczego. Energia ta może być wykorzystana do podgrzania wody użytkowej.

Dom wydajny energetycznie

Aby dom stał się jak najbardziej wydajny energetycznie, oprócz kolektorów słonecznych, mamy do dyspozycji zamontowanie modułów fotowoltaicznych, które również czerpią energię ze słońca i przetwarzają ją w energię elektryczną. Ogniwa krzemowe, które się w nich znajdują, wyłapują promienie słoneczne i przetwarzają je na prąd stały, a następnie na prąd zmienny, który trafia wprost do gniazdka. Moduły te lokowane są na dachu domu. Kolejnym przykładem zastosowania odnawialnego źródła jest użycie pomp cieplnych, które działają na zasadzie wyciągania ciepła z otoczenia, a następnie przesłanie go w wyższej temperaturze do mieszkania.

OZN, czy zmiana dostawcy prądu?

Odpowiedź jest prosta, jeżeli mieszkamy w domu, idealnym pomysłem jest zainwestowanie w odnawialne źródła energii. Mimo to możemy zmienić dostawcę prądu. Warto zorientować się, który sprzedawca oferuje najkorzystniejsze ceny za energię elektryczną, a następnie podpisać z nim umowę.