centrum Wrocławia

Nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu w centrum i na obrzeżach miasta

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce, w którym stale realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe. Dzisiaj rynek pierwotny we Wrocławiu to zarówno nieruchomości zlokalizowane w centrum, jak również na obrzeżach miasta.

Nowe mieszkania we Wrocławiu – szeroka gama ofert

Stolica Dolnego Śląska to duży wybór ofert mieszkań pochodzących zarówno z pierwotnego, jak również wtórnego rynku nieruchomości. Jednocześnie stałe zapotrzebowanie na nowe lokale powoduje, że już od ponad dekady powstają nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu, a także w okolicznych miejscowościach.

Na wrocławskim rynku nieruchomości na klientów zainteresowanych zakupem lokalu czeka wiele propozycji. Są one zlokalizowane zarówno w centrum miasta, jak również na jego obrzeżach.

Nowe mieszkanie we Wrocławiu – centrum czy obrzeża?

Centrum to komfort mieszkania w pobliżu najważniejszych punktów w mieście. Głównym minusem są z kolei wysokie ceny związane z zakupem mieszkania w takiej lokalizacji. Lokale w centrum najczęściej wybierane są przez inwestorów przeznaczających je na wynajem, w tym także na wynajem krótkoterminowy – turystyczny.

Do wyboru są także tanie mieszkania poza ścisłym centrum. Firma Lokum Deweloper z Wrocławia realizująca nowe inwestycje zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta wyprzedaje swoje nieruchomości w szybkim tempie. Dobór właściwej lokalizacji ma tutaj jednak znacznie większe znaczenie. Pod uwagę należy wziąć czas dojazdu do pracy, dostępność przedszkoli, szkół, sklepów.

Mieszkania na obrzeżach Wrocławia w niższych cenach

Lokalizacja nieruchomości jest głównym czynnikiem decydującym o kosztach. Deweloperzy z Wrocławia realizujący inwestycje mieszkaniowe na obrzeżach mogą zaproponować swoim klientom bardziej atrakcyjne ceny – tańsze nawet o kilka tysięcy za metr kwadratowy.

Aktualne oferty mieszkań z rynku pierwotnego we Wrocławiu można znaleźć na stronach deweloperów i na lokalnych portalach ogłoszeniowych.