Jakie atuty mają projekty domów kanadyjskich?

Jakie atuty mają projekty domów kanadyjskich?

Można zaobserwować, że projekty domów kanadyjskich z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że nadal mnóstwo osób kojarzy domki drewniane z letniskowymi. Jakie są największe atuty omawianego rozwiązania?

Dlaczego warto postawić na projekty domów kanadyjskich?

Warto wiedzieć, że rozwój technologii w branży budowlanej umożliwia dokonanie wyboru możliwie najbardziej optymalnej metody nie tylko i wyłącznie pod względem ekonomicznym, ale również estetycznym.

Godny uwagi jest fakt, że domki w stylu kanadyjskim cieszą się popularnością przede wszystkim na terenach, gdzie występują zdecydowanie bardziej srogie zimy niż w w Polsce.

Czym charakteryzują się domy wykonane w systemie kanadyjskim?

Czym charakteryzują się domy wykonane w systemie kanadyjskim?

Należy mieć świadomość, że w systemie szkieletowym elementy o stosunkowo małej grubości (38 mm) będą tworzyły konstrukcję stropu, ścian, a także dachu. Godny uwagi jest również fakt, że zewnętrzne ściany mają 14 cm szerokości. Ponadto wypełnione są odpowiednim ociepleniem. W znacznej większości przypadków będzie to wełna szklarska.

Warto również wiedzieć, że w projektach kanadyjskich domów szkieletowych przeważnie jako elewację stosuje się: okładzinę ceglaną, okładzinę drewnianą, siding winylowy czy tynk elewacyjny na podkładzie ze styropianu.

Jakie są zalety projektów domów kanadyjskich?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że postawienie budynku, który będzie składał się z pojedynczych elementów będzie trwało od kilku do kilkunastu tygodni. Z kolei złożenie omawianego rodzaju domu z części sfabrykowanych zajmie od kilku do kilkunastu dni.

Jest to zatem zdecydowana różnica w porównaniu do tradycyjnego domu. Nie można oczywiście zapomnieć, że domy kanadyjskie można bez żadnego problemu stawiać także zimą. Nie będą one bowiem wymagały wykonania praktycznie żadnych mokrych prac.

Warto mieć świadomość, że do łączenia poszczególnych konstrukcji wykorzystuje się metalowych gwoździ czy łączników. Oznacza to tym samym, że nie ma potrzeby betonowania czy murowania.