Żarówki energooszczędne

Zalety i wady żarówek led

Choć żarówki led pojawiły się stosunkowo niedawno na rynku, to jednak znaleźć je można w coraz większej ilości polskich domów. Co konkretnie powoduje, że są one aż tak popularne, że sięgają po nie tysiące polaków? Czy są może jakieś wady, na które powinno się uważać, gdy chce się taki żarówki kupić do swojego domu?

Najważniejsze zalety żarówek led

nowoczesneoswietlenie z żarówką

Jeśli ktoś rozważa możliwość kupienia żarówki led, to przede wszystkim interesuje się tym, czy jest to żarówka energooszczędna, czy też nie. A jak się okazuje, do tej pory nie było równie oszczędnej żarówki na rynku. Przy zachowaniu tej samej ilości światła, jest ona w stanie znacznie zmniejszyć rachunki za prąd.
To jednak nie wszystko, ponieważ żarówki led są również bardzo żywotne. Dzięki swojej bardzo prostej konstrukcji nawet duża ilość cykli włączeń i wyłączeń, a także długotrwałe świecenie, nie wpływają na ich żywotność. Oznacza to, że z raz zakupionej żarówki można korzystać przez naprawdę długi czas, bez wpływu na jakość jej działania.
Na koniec warto również zwrócić uwagę na to, że jest to żarówka, która nie wpływa w negatywny sposób na zdrowie osób, które spędzają przy niej czas. Starego typu żarówki często posiadały wewnątrz siebie szkodliwe substancje, które mogły mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników.

Czy żarówki led mają jakieś wady?

Jak zatem widać, żarówki tego typu są naprawdę doskonałą propozycją do każdego domu i wcale nie dziwi to, że są one aż tak popularne. Zanim jednak wymieni się wszystkie żarówki w domu na modele ledowe, warto się najpierw zastanowić, czy aby na pewno są one w pełni wolne od wad. A może jednak jakieś posiadają?
Najważniejszą wadą takiego modelu żarówek jest oczywiście ich cena. Wszystko tu zależy rzecz jasna od mocy, koloru, czy też dodatkowych funkcji w postaci zmiany tegoż koloru, lecz mimo wszystko, cena takiej żarówki jest znacznie wyższa niż nawet najlepszego modelu o klasycznej budowie.