Wanna z hydromasażem – Twoje domowe SPA

Odczuwasz zmęczenie, znużenie, a stres daje Ci się mocno w znaki? Przydałoby się trochę relaksu, kilka chwil odprężenia, ale w natłoku codziennych obowiązków trudno się gdziekolwiek wyrwać. A co, jeśli możesz znaleźć wspaniały relaks we własnym domu? Zobacz, jak wanna z hydromasażem w zaledwie kilkanaście minut przywróci Ci radość życia, odpręży, zrelaksuje i pozwoli lepiej się poczuć.

Co to jest wanna z hydromasażem?

Wanna z hydromasażem jest to wanna, w której znajdują się specjalne dysze wyrzucające wodę pod odpowiednim ciśnieniem i kątem, dzięki czemu wybrane partie ciała są poddane masażowi. Dysze mogą być zainstalowane w dnie lub na ściankach bocznych wanny, kąt wyrzutu wody oraz moc jest indywidualnie regulowana, dzięki czemu każdy może dopasować strumień wody do własnych potrzeb i upodobań. Wanny występują w ogromnej ilości modeli: są różnych rozmiarów, symetryczne, asymetryczne, zaokrąglone i proste – każdy znajdzie idealną wannę do swojej łazienki, jeśli tylko zajrzy do odpowiedniego sklepu jak choćby ten.

Jakie korzyści daje kąpiel w wannie z hydromasażem?

Relaks i odprężenie to dwa pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl, jeśli chodzi o wannę z hydromasażem. Nie jest to jednak koniec dobroczynnego wpływu masażu wodnego na organizm człowieka. Silny prąd wody niweluje bóle pleców, zmniejsza dolegliwości układu ruchowego, rozmasowuje obolałe mięśnie. Woda działa jak aerozol i wspomaga organizm przy takich dolegliwościach jak katar, czy zapalenie oskrzeli. Masaż wodny dotlenia także skórę, czyniąc ją gładką i nawilżoną, dzięki czemu wygląda młodziej i lepiej.     

Dla ciała i ducha

Na koniec jeszcze jeden pozytywny aspekt posiadania wanny z hydromasażem: w dobie pandemii i lockdownu trudno jest zaplanować choćby jednorazowy wypad do SPA, czy parku wodnego, a posiadając wannę z masażem wodnym, nasze własne luksusowe SPA mamy w swojej łazience. Jeśli dodamy do gorącej wody ulubiony olejek aromatyczny, włączymy relaksującą muzykę i pozwolimy prądowi wody rozmasować nasze spięte ciało, od razu zauważymy różnicę w samopoczuciu. Mając na uwadze swoje własne zdrowie, warto pomyśleć o wannie z hydromasażem, a Twoje ciało z pewnością Ci za to podziękuje!